LEONBERGER

Jsme členy Leonberger klubu

CHS Baci Leon přeje šťastný nový rok 201219. 12. 2011 - Nové fotky Babunky a Coudíka


1. 12. 2011 - Babunka má narozeniny
Jsou jí už 4 roky. Tento den si opět pěkně užila. Dostala krásný masový dort a další dvě děti na starost. Jedno si hned vzala do parády a o druhé se postarala naše obětavá chůva Coudík.
25. 11. 2011 - Přidány nové fotky Baboo a Coudyho


25. 11. 2011 - Miminka Grand Aiveko
V chs GA se narodila vytoužená a dlouho očekávaná štěňátka. Matkou je Berenicca Baby GA a otcem krásný pes Anthony od Bučického mlýna. Pokud máte zájem nebo nějaký dotaz, volejte na tel.: 606 136 390 nebo pište na e-mail: grandaiveko@seznam.cz.

Anthony od Bučického mlýna x Berenicca Baby GA


25. 11. 2011 - Přidány nové odkazy


6. 11. 2011 - CACIB Praha
Coudy absolvoval poslední výstavu tohoto roku, která se konala v Letňanech. Kruhy byly velice prostorné, ovšem zázemí pro diváky a vystavující bylo dost těsné. Lidé sedali i v uličkách a místy se nedalo ani projít. Zpět ke Couďákovi. Vystavovala jsem ho jen s jedním cílem, aby dobře a bez remcání běhal. To splnil na jeho poměry bravurně a v tu chvíli mi nevadila od rozhodčího jakákoliv známka. Nutno podotknout, že jsem tentokrát počítala opravdu se vším, protože p. Václavík posuzoval tentokrát snad až moc přísně (res. CAC zadal pouze 2x). Bez váhání Coudíkovi zadal známku výborná, čímž mi udělal ohromnou radost. Určení pořadí trvalo trochu déle a nejspíš rozhodlo běhání. Nicméně jsem za krásné 3. místo velice spokojená. Coudyho letošní bilance je dvakrát 1. místo, třikrát 3. místo a dvakrát 5. místo.
Fotek máme opět spoustu, ale kvalitativně jsou nepoužitelné. Přesto některé zveřejňuji.


9. 10. 2011 - CACIB České Budějovice
Byla zima až praštilo a už jen stačilo, aby začalo sněžit. Pro neznalé jako jsme my zpočátku působila organizace docela hekticky. Po prvotním zorientování a pochopení zdejšího "řádu" můžu říct - jedna z nejlepších výstav. Ten, kdo se u kruhu nudil, mohl jít prohlížet nepřeberné množství stánků, kde byla spousta jídla, pití, chovatelských potřeb a jiných drobností. Také se tam konala výstava drobného zvířectva, takže komu se zachtělo jiných zvířat než psů, měl dveře otevřené. Ovšem jedno velké mínus tato mezinárodka měla. Nevěřila bych, že můžou udělat ještě menší kruh než byl v Boleslavi. A můžou. Vedlejší byl 2x tak velký a hádejte koho tam posuzovali? Samozřejmě převážně jednohubky. Přejdeme ale k věci. Babunka zůstala doma, jelikož jsme jí nepřihlašovaly kvůli plánovanému hárání (mimochodem před týdnem dohárala) a zároveň se Coudík musí od ní trochu odpoutat. Udělaly jsme dobře, protože chlapec nezdrhal z kruhu, nekníkal a soustředil se tak jenom na mě. Rozhodčí mu tedy zadal známku výborná a 3. místo. Této výborné si obzvlášť vážím, protože Coudy není po "hárací" dietě ve vrcholné kondici a úbytek svalů je znát. Zkusíme se trošku dát do kupy než pojedeme do Prahy. Výsledky v tabulce.


10. - 11. 9. 2011 - Klubový sraz Svojanov
V těchto dnech jsme zúčastnili klubového setkání ve Svojanově. Naším cílem bylo uchovnění Coudíka a při té příležitosti i výstava.
BONITACE
Coudík je krásný střední pes (jak výškově, tak váhově). Původně jsme si říkali, že ho necháme uchovnit až na jaře, ale nevydrželi jsme to. Máme totiž výhodu, že nemusíme čekat až se tzv. udělá. Sice se asi ještě trošku nasvalí a zpevní, ale pro nás to jsou vyloženě "drobnosti". Nicméně se na bonitaci moc líbil a důkazem je i chovnost bez omezení. Nejvíc mě mrzí, že mají s Babunkou stejnou matku, protože bych neváhala ani minutu. Teď si bude muset chlapec počkat na jinou, která na něj zabloudí nejen očkem. Fotky najdete v jeho galerii.
VÝSTAVA
Takové vedro asi nikdo nečekal. A zrovna jsme hodně běhali. Coudy nastupoval do třídy otevřené. Čekala jsem, že dáme tak dvě kolečka a bude rozhodnuto - to jsem se hluboce mýlila. Tři konkurenty vyhodil celkem rychle a zbylo nás tam pět. Takže se opět běhalo, potom stálo, a pak zase běhalo. Ve chvíli, kdy jsem si řekla: "Tak už nás vyhoď", nám šel podávat ruku a tím utrpení v kruhu skončilo. Babča se vystavovala také. Trochu mě zklamal rozhodčí, protože její odchod odůvodnil tím, že kazí pohled na ostatní fenky. Byly jsme tam přece za sebe a ne kvůli ostatním. Mohl to říct mnohem líp. Třebaže je menší.


9. 9. 2011 - Nové fotky Babunky a Coudíka


3. 9. 2011 - Krajská výstava Rybníky
Krajskou posuzoval opět pan Adlt. Byli jsme zvědaví, jak posoudí našeho Couďáka, protože mu před 3 měsíci zadal Krajského vítěze. A nezklamal. Vypadalo to, že posuzuje úplně jiného psa a posudek tomu odpovídal. Babunky posouzení dopadlo také podobně. To, co jí dodneška vytýkal, tak najednou bylo perfektní. Celý dojem z výstavy mi zkazila jen slečna zapisovatelka. Po skončení posuzování jsem za ní šla, aby mi čitelně přepsala posudky, protože některá slova ne a ne rozluštit. Dokážete si asi představit, jak na to pubertální slečna zareagovala. Naštvaně čapla posudky a tvářila se tak, že by si zasloužila pár facek. Nicméně jsem nervy držela na uzdě až do té doby, než začala přepisovat kraviny. Z celkem dobře čitelného slova "v koleni" najednou vzniklo "v hrudních končetinách". To už jsem se začala lehce dohadovat. Naštěstí se do toho vložil rozhodčí a dal mi za pravdu. Se zapisovatelkou to ani nehlo a ujala se Babunčina posudku. Mezitím jsem se tam příjemně zapovídala s rozhodčím a než jsem se nadála, tak slečna byla pryč. Samozřejmě to, co po sobě nepřečetla, tak ani nepřepisovala. Přitom se stačilo zeptat pana Adlta, který si píše poznámky kvůli případným protestům. Dokonce mi bylo nabídnuto, že mi psy posoudí klidně znova, ale to jsem odmítla s tím, že mi jde jen o čitelné posudky kvůli návštěvníkům webu, aby je nemuseli luštit. Raději ale uveřejňuji původní, protože mi je milejší posouzení rozhodčího než posouzení 15leté zapisovatelky.

28. 8. 2011 - CACIB Mladá Boleslav
Po třech letech jsme se vydali na mezinárodní výstavu do Boleslavi. Zpočátku jsme váhali, protože vlna veder, která udeřila v předešlých dnech, byla neúnosná. Naštěstí se počasí umoudřilo...a moudré zůstalo jen to počasí. Leonbergery posuzoval pan Havelka ze Slovenska. Jelikož to bylo jako poslední vypsané plemeno v kruhu, tak jsme si říkali, že půjdeme nejdříve po poledni. Jenže pan rozhodčí to posuzování bral šíleným tempem a leoni přišli na řadu už kolem jedenácté hodiny a ani u nás na tempu neubral. Coudy nastupoval do třídy otevřené a už při nástupu jsem cítila, že je něco špatně. Kruh byl hodně malý a to Coudíkovi rozhodně nesvědčí. Běhat vůbec nechtěl a když už se rozběhl...tak špatně. Pokazila jsem mu to i já, která začala zmatkovat. Nicméně skoro všichni psi měli stejné podmínky a my jsme si plně zasloužili poslední 5. místo. Ovšem rozhodčí zaskočil asi všechny přítomné, když řekl, že ze zúčastněných psů ve tř. otevřené není nikdo typickým představitelem plemene. Přitom mě přišlo, že je to zrovna nejkrásnější a nejvyrovnanější třída. Nakonec CACIBa a res. CACIBa zadal dvěma psům právě z této třídy. Tudíž Coudík se vůbec nemusí stydět, protože měl opravdu silnou konkurenci. Zato Babunka měla opět svůj den. Vystavuju jí jen proto, že předvádění miluje. Na vodítku jí vůbec necítím a s radostí běhá za každého počasí. Pan Havelka už posuzování bral pečlivěji a o to větší radost mi udělal, když Babunku ocenil 4. místem. Závěrem chci ještě podotknout, že každý druhý nebo třetí leon měl v posudku napsaný francouzský postoj. Všechny informace najdete ve výstavních tabulkách. Za fotky děkuju Klárce, Honzovi Krchovi a Martině Mrázové.

11.8.2011 - Nové fotky Babunky a Coudíka


6. 8. 2011 - 4. sraz rodiny a přátel Grand Aiveko
V sobotu se konal již tradiční rodinný sraz GA. Posezení a jídlo bylo vynikající. Coudík se opět zaláskoval a jeho vyvolená se jmenovala Kačenka (Catalina Ruth Arcondia), ale ta spíš jevila zájem o naší Candynku. Setkání jsme završili společnou procházkou do lesní ZOO, kde Babuna s Coudou začali topit slepici v potoce. Péťa Pražmová říkala, že ta slípka byla nějaká divná, protože seděla nehnutě na jednom místě už delší dobu. Já jsem si jí všimla, až když se za ní psi rozběhli. Fotky najdete v Galerii.

30. 7. 2011 - Přidány nové odkazy


24. 7. 2011 - Zpátky na rodnou hroudu
V rámci Klárčiných koňských radovánek jsme navštívili naší chovatelku. Počasí nám i pejskům přálo, a tak skoro nic nebránilo krásně strávenému dni. Atmosféru nám jen trošku pokazila Coudíkova ségra Cindy, která se snažila Babunku napadat. Nutno podotknout, že jí Babča provokovala svou neutuchající radostí. Mezi holkama není teritoriální nebo nadřízený problém. Cindy Coudu jednoduše zbožňuje a na Bíbu neskutečně žárlí a troufám si říct, že jí ho závidí. Nicméně se radši Baboo držela u mě a nechala mlaďochům prostor pro hrátky. Návštěvu si zopakujeme za 14 dní a snad se holky umoudří. Fotky najdete v galerii.

18. 7. 2011 - Přidány nové fotky Baboo a Coudyho


20. 6. 2011 - Nové fotky Babunky a Coudíka


11. 6. 2011 - KV Rokycany
Na tuto výstavu jsme jeli jenom cvičně, protože posuzoval opět pan Adlt, který hodnotí velice přísně a občas mi přijde, že upřednostňuje spíše subtilnější leony. Vzhledem k tomu, že procházíme velice žravým obdobím, tak o subtilnosti u nás nemůže být vůbec řeč. U Coudyho jsem měla trošku strach, aby vůbec tu svou muskulaturu nebyl líný rozhýbat jako minulý týden v Klatovech. Naštěstí nebyl a v kruhu se prohánělo 65 kg živé váhy s lehkostí pírka. Exteriérově se rozhodčímu moc líbil a hned bylo jasné, že odejdeme s výbornou. Ale když pan rozhodčí viděl jeho bezchybné posouvání PK a velmi pevné posouvání HK - bylo rozhodnuto. Řekl, takový pohyb se u leonů málokdy vidí. Nadšeně mu tedy zadal Vítěze třídy a i Krajského vítěze. Babunka šla o chvíli později a rozhodčí nezklamal. Mučil tam chudinku nejdýl a já jí jěště ke všemu musela vytahovat za hlavu, což se ani jedné z nás moc nelíbilo. Za měkčí hřbet jí známku už snížit nemohl, protože její předchůdkyni dal za stejnou vadu výbornou. Alespoň to takhle tvrdil a ne zapomněl k tomu dodat jeho oblíbené: " Změňte rozhodčího, jedině pak bude mít šanci." Babunka si tedy odnesla V1, bez titulu.
Ještě jsem zapomněla poděkovat Klárce, která minulý týden předváděla Baboo a moc jim to spolu šlo.


10. 6. 2011 - Coudy má narozeniny
Coudík dneska slaví 2 roky. I on dostal dortík a pár dalších dobrot. Ovšem nejkrásnější dárek si nadělil sám - první CAC. Přejeme mu spoustu let pevného zdraví a mnoho dalšího.5. 6. 2011 - NV Klatovy
Vydali jsme se na naší oblíbenou výstavu do Klatov, která je vždy výborně zorganizovaná. Paní rozhodčí Jandová posuzovala velmi sympaticky a hlavně objektivně. Přesto mi občas připadalo, že si při větším počtu fenek v kruhu neví rady. U psů měla vždycky hned jasno. Coudík se předvedl po roce výstavní dovolené. Byli jsme hodně zvědaví, jak se bude líbit a líbil. V mezitřídě se umístil se známkou V1, CAC. Babunka nastupovala do třídy otevřené. Její konkurentky nešly pod 70 cm, takže tam byla jen do počtu. Rozhodčí ji nakonec ohodnotila jako V3. Na 2. místě před Babunkou skončila velká kámoška Andělka. Odjížděli jsme nadmíru spokojeni. Fotky a posudky najdete pod jednotlivými jmény v sekci výstavy.31. 5. 2011 - Deny (Fejana von Avalon)
Dnes v noci odešla na věčnost babička našich dvou leonů. Deny byla krásná a milující leonka, která v březnu oslavila 9 let. Těšila se dobrému zdraví, ale osud tomu chtěl jinak a na onen svět ji povolal už nyní. Jsem ráda, že velký kus z ní máme i my doma.28. 5. 2011 - Nové fotky Coudyho
Tentokrát jsou přidány jen fotky Couďáka, protože u Babunky nemám z čeho vybírat.


8. 5. 2011 - Candynka má narozeniny
Dnes slaví Candy 3. narozky. Je veselá a naprosto spokojená po našem boku a my jí přejeme, aby jí to ještě pár let vydrželo.7. - 8. 5. 2011 - Klubový sraz Konopáč
V těchto dnech jsme se zúčastnili klubového setkání. Letos poprvé jsme neměli žádné povinnosti (svod, bonitace), a tak nás čas nijak netlačil. Coudíkova sestra Cindy nás utvrdila v tom, že se od výstavy nic nezměnilo a hned po příjezdu opět tvrdě vyjela po naší Babunce. Ta si to nejdřív líbit nechala, ale potom se konečně začala bránit. Nicméně se Cindy během dne uklidňovala a holky se nakonec tolerovaly a my z toho měli upřímnou radost. Tohle všechno začalo na Loučni, kam Coudík přijel sám a Cindy těžko přijímá fakt, že se bez ní obejde. Jinak je to taky moc hodná holka. Ovšem hodně nás těšil pozitivní ohlas na toho našeho kluka. My sice víme, že máme doma krasavce, ale když to řekne ještě někdo nezaujatý, tak to je hotový balzám. V neděli tradičně probíhala bonitace, které se účastnil tentokrát malý počet leonů. Vůbec celkově bylo letos na sraze málo lidí a psů. Fotky najdete v galerii.


22.4.2011 - Nové fotky Babunky a Coudyho16. 4. 2011 - Klubová výstava
Letos jsme se vydali do Boleslavi jen jako diváci. Jak už jsem psala dříve, Coudy v době hárání hodně zhubl, tak jsme ho ani nepřihlašovali. Byla to ale chyba, protože se nám celkem rychle vzpamatoval. Provětrali jsme ho v kruhu jen při potvrzování zubní karty a Babunka se ukázala v soutěži Dítě a pes s handlerkou Klárkou. Na výstavě nás nemile překvapilo chování psů v kruhu a rozhodčí agresivitu nijak netrestal. K mému zklamání to byli převážně krásní psi. V kruhu by se měl chovat pes slušně a majitel by si toto měl ohlídat. S nikým jsem si nestačila pořádně popovídat, protože jsem měla na starosti opět na volno puštěného Coudyho a focení. Jinak jsme si den užili a už se těšíme na sraz. Fotky najdete: ZDE


29. 3. 2011 - LPN1
Dnes jsme obdrželi výsledky testů na polyneuropatii. Babunka i Coudík jsou negativní (N/N). Máme ohromnou radost. Polyneuropatie (PN) je dědičná neurologická choroba, která způsobuje hlavně pohybové a dýchací problémy. Využiji příležitosti a uveřejňuji zde i odkaz na video, na kterém jsou postižení leoni:
26. 3. 2011 - Loučeň (svod, bonitace, rebonitace)
Původně jsme na tuto akci jet nechtěli, protože poslanou krev na testy LPN1 máme a Babunka do toho začala hárat. Jenže Coudík minulý týden začal zlobit a tím nás donutil. Upřímně jsem se připravovala na to, že ho budu odtrhávat od každého psa a nenechá tam žádnou sukni na pokoji. To jsem se ale hodně mýlila a dnes můžu říct, že máme toho nejhodnějšího a nejposlušnějšího leoního kluka. Běhal celou dobu bez vodítka a nerozházeli ho ani vrčící psi. Poslouchal jak hodinky a málokdy jsem povel opakovala dvakrát. Kde jsem ho nechala, tam vydržel nehnutě třeba 5 minut (nepřivázán).
Setkali jsme se tu s Drahou (naše chovatelka) a Honzou, kteří přivezli mamku Deasy a ségru Cindy. Sourozenci si parádně zařádili a nebýt barvy, tak jsme je skoro nerozeznali. Cindy je totiž stejně velká jako náš Couda, ale na rozdíl od něj je celá po tátovi. A jelikož nám kvůli háravce Coudík shodil víc jak 6 kg, tak vážili také stejně (57 kg). Nejvíc mě pobavilo, když Draha zjistila, že Coudy našlapuje zadníma nohama na špičky.
Ovšem trošku jsme se přeci jen zapotili, protože Coudy utekl do stromkového bludiště v domnění, že mě tam najde. Zamotal se tam tak dokonale, že i mě chvíli trvalo, než jsem přišla na způsob, kudy se k němu dostat. Nicméně dřív na něj narazila jedna návštěvnice, která ho nakonec vyvedla. Potom jsem chviličku hledala cestu ven já a Coudík už na mě netrpělivě čekal.
Byla strašná zima, ale celkový dojem nám to nezkazilo. Cestou domů jsme se ještě zastavili u lomu Amerika a na Karlštejně. Babunku jsem ještě potom večer šla vyvenčit a za odměnu se vyválela v prasečím hnoji. Fotky najdete v Galerii.


17. 3. 2011 - Nové fotky Babunky a Coudyho17. 2. 2011 - Coudy a RTG
Minulý týden jsme byli s Coudíčkem na rentgenu kloubů. Plánovali jsme to docela dlouhou dobu, ale největší problém byl vybrat správného veterináře. Náš doktor si pořídil nízkofrekvenční digitál, takže u něj bylo vše marné. Nakonec jsme skončili u MVDr. Uzla v Rokycanech a lépe jsme udělat nemohli. Jeho jednání bylo příjemné, nepovyšoval se a ke Coudíkovi se choval jako k živé bytosti. Jeho jediná neřest byla, že jsme docela dlouho čekali, ale to se dá vzhledem k výše uvedenému pominout. Nicméně nám Coudík práci moc neulehčil a kyčle se musely přefocovat, jelikož se skoro nevešel na rentgenovou kazetu. Druhý pokus veterinář vypočítal doslova na milimetry (mít o půl cm víc, tak ho nezrentgenuje) a povedlo se. Výborné bylo, že doktor nedal znát nervozitu a se situací se vypořádal skvěle. Mezitím Coudy začal ze spaní vyštěkávat kočky a Babunku. Lokty se rentgenovali už při lehkém spánku až vědomí. Doktor pochvaloval Coudovi krásně mohutné kosti a nás to samozřejmě hřálo na duši. Jelikož je Coudík od přírody líné stvoření, tak by byl nejraději, kdyby jsme ho do auta donesli, ale MVDr. řekl, ať jde klidně po svých. Trošku přemlouvání nás to stálo, ale podařilo se. V domácím prostředí se aklimatizoval, vodu nechtěl a žrát na doporučení veterináře nesměl. Nicméně si vyčíhal nestřeženou chvíli, která ho zlákala k Babunčině voňavé misce. Tak jsem mu po troškách dávala dietnější masíčko a okamžitě se na jeho tvářičce vykouzlil slastný a šťastný výraz. Labužník každým coulem. Přidávám i fotku "shrbeného stařečka", když jsme dorazili domů. Závěrem Coudíkovo výsledky, které jsou DKK 0/0 (potvrzení) a DLK 0-0 (potvrzení).16. 2. 2011 - Přidány nové fotky Baboo, Coudyho a Candy


2. 2. 2011
Omlováme se za lednovou prodlevu v aktualizacích, ale ono se u nás toho zábavného teď moc neděje. Před Silvestrem Coudíkovi onemocněla obě ouška a i přesto, že jsem to podchytila všechno včas, tak se léčba táhne dodnes. Má za sebou 2-fázový výplach a když nezabraly ani třetí kapky, musel to náš doktor začít konzultovat s dermatoložkou, která má praxi až v daleké Itálii. Naštěstí po posledních (čtvrtých) kapkách se ouška začínají dávat do kupy a Coudíkovi konečně svítá na lepší časy. Mezitím Babča také vydatně pomáhala s léčbou. Denně jsem jí nachytala, jak bráchovi vylizuje uši až se jí za jazykem práší a nakonec se nakazila i ona. U té ale zabral "jen" 1-fázový výplach a dvoje kapky. Narozdíl od Coudyho to prožívala špatně a asi dvě noci doslova proplakala. Před pár dny jsem bohužel zjistila, že se jí zánět začal dávat i na druhé ucho, takže léčíme dál. Naši psi na uši vůbec netrpí, ale teď si to vynahrazujou s plnou parádou.
Do toho začalo línání. Coudík línal skoro 2 měsíce a asi se připravoval na tropická vedra, protože má snad méně srsti než v létě. Babunka také vylínala, ale ne tak radikálně. Ostatně to uvidíte na fotkách. Takže jsem nasadila Biotin, mořské řasy a lososový olej. Podle zjištěných informací nejsme jediní, koho línání postihlo a prý je to nejspíš následek teplého podzimu.
Jelikož Coudík není v takové kondici, jak jsme zvyklí, rozhodla jsem se, že mu necháme udělat různá vyšetření. Je to jen pro naši jistotu, protože je Couďák stále veselý, hravý, žravý a dost nám i přibral, takže snad nic vážného. Za pár dní se konečně také chystáme na rtg kloubů, který nám ukáže, jestli měsíce nadstandartní péče byly úspěšné. Samozřejmě jako u Babunky, i v tomto případě s chondroprotektivy a vápníkem budeme pokračovat, ať už je výsledek jakýkoliv. V tomto ohledu se mi zrovna nedávno u Babči dostalo velké pochvaly. Prevence je nejlepší příprava na stáří a doporučuju všem majitelům velkých plemen, ať v podávání kloubních přípravků pokračují i po druhém roce pejskova života.
Jako u většiny majitelů leonů i u nás vyvstala otázka, jestli otestovat naše postelové plyšáky na LPN1. U Coudíka to bylo jasné, ale u Babunky jsem chvíli přemýšlela. Nakonec jsem se rozhodla nechat testovat oba, ať víme, na co se máme připravit. Mým původním záměrem bylo jet víc než 150 km na jednodenní akci klubu, kde se budou odebírat vzorky, ale pro nás bude mnohem jednodušší a levnější, když si vzorek pošleme sami. Nicméně hromadný odběr krve je dobrá myšlenka a věřím, že spousta lidí spojí příjemné s užitečným.
Závěrem se zmíním o Candynce, která je jako vždy plná elánu a pozitivního myšlení. Na každodenních procházkách je jí plno a všechno se snaží prozkoumat jako první. V poslední době mi jí je ale trošku líto, protože Coudík s Babčou po sobě na procházkách skáčou, věčně se pošťuchují a "Dýda" (Candy) by se ráda přidala. Jenže oni jí, holomci, přehlížejí. Občas jí skotačení nahradí Fífa (naše kočka), která procházky taky miluje.1. 2. 2011 - Přidány nové fotky Baboo a Coudyho


NOVINKY ROKU 2010: ZDE >>>


© fefi design 2009
www.cernohubova.com