LEONBERGER

Jsme členy Leonberger klubu

24.11.2013 Štěňátka v nových domovech
Touto cestou chci poděkovat všem majitelům Coudíkových miminek, kteří zasílají fotky štěňátek a dávají o nich vědět.
Addie a Aaron (Jantarové srdce) rostou jako z vody a majitelům dávají zabrat. Oba jsou velice aktivní a vymýšlejí samé lumpárny. Emaily od nich mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech. O holkách, bohužel, nemám vůbec žádné zprávy a ani nevím, kde bydlí.
Štěňátka z Arebredu se všechna mají výborně. Všechna mají moc milé a veselé povahy. Majitelé jsou z nich nadšení. Ennynka má za sebou první závody na cvičáku, kde skončila na 4. místě. Moc gratulujeme a už se těšíme na setkání! Tady je pár fotek, která jsou staršího data.


13. 11. 2013 - Nové fotky Babunky a Coudíka

3. 11. 2013 - CACIB Praha
Leonbergery posuzovala švýcarská rozhodčí Barbara Müller. Coudy běhal moc dobře a dostal známku V2, res.CAC. Za fotky moc děkuju Martině Kolářové. Na Coudíka se přijela podívat Pepinka s plodem jejich lásky, malou Aničkou. Byl to její první výlet a zvládla ho skvěle. Dokonce se mnou bez váhání odešla, abych si jí taky užila jen pro sebe. Je to veselá a zvídavá holčička, která se ničeho nebojí. Trošku mi chybělo její žvatlání, protože do telefonu se s paničkou předhání, kdo mi toho řekne víc :)
leonberger

23. 10. 2013 - Výsledky krytí
Dnes jsem obdržela špatnou zprávu. MultiCH. Jelka from Yellow's Garden nezabřezla a to nikdo nečekal. Příroda si s námi zahrála pěknou ruletu. Vše šlo od začátku hladce, Jelka se v průběhu měsíce hodně změnila, ale příroda tomu chtěla jinak. Moc děkuju majitelům a chovatelům Jelky za průběžné zprávy, které nám poskytli.
U Goldie Nobert úspěch krytí vzhledem k okolnostem neočekáváme. Nicméně u ní je stále všechno otevřené a budeme se těšit na další zprávy.

6. 10. 2013 - CACIB České Budějovice
Coudy si z výstavního kruhu odnesl známku výborná 3. Posuzoval Otakar Vondrouš. Za fotky děkuji Martině Mrázové a Martině Kolářové.
Cestou domů jsme se stavěli za Ellin Arebred. Byla jsem z ní doslova nadšená, podle mého velice nadějné štěně. Tuhle holčičku jsem si vyhlídla už ve 4 týdnech a byla to moje favoritka.


27. 9. 2013 - Krytí Jelky
Tento týden jsme měli vzácnou návštěvu z velké dálky. Za Coudym dorazila z Belgie ICH. Jelka from Yellow's Garden (Hakuna C. Bora z Milotiček x Aldibara's Promising Daria by Pi-Pa). První krytí se uskutečnilo v úterý 24. 9. a láska mezi nimi vzplála hned na první pohled. Jejich předehry byly sice hodně krátké, ale plné lásky a vzájemného obdivu. Všechna krytí proběhla naprosto bez problému a v krátkém časovém rozmezí. Pravda, tentokrát jsem nechtěla ponechat nic náhodě a Coudyho jsem jistila. Coudík byl z nevěsty tak mimo, že poprvé (když nepočítám naší Babunku) neměl ani chuť k jídlu. Jelka je okouzlující holčička s úžasně milou a přátelskou povahou. V kruhu svých páníků je moc spokojená a šťastná. Touto cestou bych chtěla ještě jednou moc poděkovat všem, kteří se na tomto krytí podíleli (třeba jen dobrým slovem). Dále chci poděkovat skvělým majitelům Jelky, Carine a Bartovi za příležitost a novou zkušenost, kterou nám poskytli. Nyní už jen zbývá doufat a držet palečky. Více budeme vědět za měsíc. Fotky najdete v Galerii a vše ostatní o tomto plánovaném vrhu najdete na: www.fromyellowsgarden.com


29. 9. 2013 - Krytí Goldie
Včera za námi přijela Goldie Nobert (Artos Quino v. d. Osnitz x Havanna v. Dreiburgenland). Coudík jí akorát musel vysvětlit optimální polohu, protože byla jako neřízená střela. Nicméně opět proběhlo všechno bez problému.


4. 9. 2013 - Miminka odcházejí (Arebred)
Čas rychle utekl a miminka pomalu začnou odcházet. Tento vrh mi splnil můj sen, protože jsem ho mohla být úzkou součástí. Se štěňátky jsem strávila spoustu času a za to děkuju skvělým lidem a chovatelům v jednom, manželům Kyptovým. Všechna miminka byla neuvěřitelně hodná, dokázala si sama v tichosti hrát v bedně. Řvala akorát, když měla hlad. Povahově jsou moc milá, zdravě sebevědomá, hravá a někteří jedinci jsou hodně ukecaní po tátovi. Takoví malí truhlíci. Myslím, že jim chovatelka našla výborné páníky a budou se mít všichni moc dobře.
Jedna holčička jménem Anička (Esma Anna) zústavá doma, aby smečku oblažovala trhlými nápady a taky, aby si chovatelka měla konečně s kým povídat :) Aninka je totiž strašná kecka :) Fotky najdete u Coudíka v sekci Potomci.

13. 9. 2013 - Nové fotky Babunky a Coudíka

29. 7. 2013 - Arebred => 2. týden
Miminka rostou před očima a mají se báječně. Začalo se s přikrmováním, protože na jejich hlad už Pepinka sama nestačí. Proběhlo i první odčervení, u kterého se štěňátka nevzpouzela. Otevřela se jim očíčka, a tak už během pár dní uvidí, jaké úžasné prostředí mají kolem sebe. No, nemůžu se dočkat druhé návštěvy. Fotky v sekci Štěňátka.

22. 7. 2013 - Arebred => 1. týden
Miminka mají za sebou první týden. Všichni prospívají velice dobře. Pepinka stále zvládá tu malou armádu živit zcela sama, protože miminka o dokrmení nestojí. Podle slov chovatelky je tento vrh velice klidný a pohodový (pokud není před jídlem). Je vidět, že to jsou děti svých rodičů :) Fotky najdete v sekci Štěňátka.

16. 7. 2013 - Štěňátka jsou tady
Clou Josefa Arebred (Rosaceeën Eleocharis x Kyiara vom Welland) alias Pepinka porodila Coudíkovi 14 štěňátek. Bohužel dvě holčičky už byly mrtvé. Konečný stav je tedy 5 chlapečků a 7 holčiček. Porod proběhl rychle a hladce. Všechna štěňátka jsou stejná a krásně tmavá. Zatím se miminka nepřikrmují, protože maminka má mlíčka na rozdávání. Na všechna štěňátka se už moc těší noví majitelé. Moc děkuju chovatelům za perfektní péči, kterou čtyřnožcům poskytují. Více info na www.arebred.estranky.cz. Fotky budou aktualizovány v sekci ŠTĚŇÁTKA.

11. 7. 2013 - Nové fotky Babunky a Coudíka

1. 7. 2013 - Oční vyšetření
Před měsícem jsme s Coudíkem absolvovali oční vyšetření u MVDr. Beránka. Dnes jsme konečně obdrželi oficiální potvrzení. S potěšením mohu oznámit, že Coudík nemá žádné oční vady. Potvrzení je k dispozici na vyžádání.

29. 6. 2013 - Addieho návštěva
Dnes jsme měli na návštěvě Coudyho prvorozeného synka Addieho. Na Addienkovi bylo vidět, že se chce družit, a tak strach z velkých psů šel stranou. Nejvíc ho uchvátil Coudík, za kterým pořád lezl. Nutno podotknout, že se Coudíkovi jeho pozornost taky líbila. Bramborka ho zase chtěla vychovávat. Nejprve ho vybízela ke hře a jakmile se Addoušek chytil, tak na něj výchovně zavrčela. Byla to docela sranda sledovat, jak malého prcka zasvěcují do tajů fungování smečky. Babunka a spol. by se novému štěňátku nebránili :) Addienek se v novém domově zabydlel výborně a svým majitelům přináší velkou radost. Je to takový malý nebojsa, který chvíli neposedí ani nepostojí.


24. 6. 2013 - Kontrolní sono Pepinky
Příšerná vedra opadla a Pepinka se s páníky vydala na kontrolní sono. Maminka i miminka jsou v naprostém pořádku. Štěňátka chvíli v bříšku neposeděla a byla vidět tlukoucí srdíčka. Den D nastane už za 3 týdny.


22. 6. 2013 - Miminka odcházejí
Štěňátka z CHS Jantarové srdce budou mít 9 týdnů a začala odjíždět do nových domovů. U maminky Corynky zůstala už jen jedna holčička, kterou si páníčkové vyzvednou až po návratu z dovolené. Všechna miminka budou bydlet na Moravě a jediný Addienek bydlí kousek od nás. Majitelé Aaronka a Addieho jsou se mnou v kontaktu a já jim za to moc děkuji. Jsou to skvělí lidé a chlapečci se u nich budou mít královsky. Už se těším na fotečky z nového domova.

14. - 15. 6. 2013 - Víkend na Moravě
Naplánovaly jsme si výlet na Moravu za štěňátky a nepřicházelo v úvahu, abychom zároveň nenavštívily i holky Podzemné s Aylinkou, Coudíkovo první lásku, ve Valašském Meziříčí. Podzemní nám poskytly i nocleh, takže jsme nikam nemusely spěchat. Čas strávený u nich byl jako v ráji. Coudík si dámské společnosti užíval plnými doušky. Aylinka s ním moc nemluvila, protože měla bolavou pacinku a on jí gentlemansky ke hrám nenutil. Společně jsme si udělaly výlet do Krhové a na Helštýn. Naštěstí jsme to stihly v sobotu ráno, protože odpoledne bylo takové vedro, že bychom asi daleko nedošly. Parné hodiny jsme strávily klábosením a drbáním Coudíka, který to neustále vyžadoval. Vlastní paničky trochu začal zanedbávat, když viděl, že Aylinčiny jsou schopné drbat i v noci.
V sobotu odpoledne (spíš k večeru) jsme se vydaly do Lipníka nad Bečvou, kde na nás čekala miminka s Corynkou. Jely s námi i holky Podzemné. Nejprve se na nás vyřítil Addie (červený pejsek), ta jeho krásná sytá červená barva byla až překvapivá. Neustále někde šmejdil a chvíli neposeděl. V závěsu se odněkud vypotácel Aaronek, kterého jsem hned poznala. Je tak strašně podobný svému otci - výrazem, konstitucí, uhlováním a i lenivou povahou. Bylo to štěňátko, které dávalo nejvíc najevo radost, že vidí někoho nového a taky Coudík se mu hodně líbil. Po chvilce se objevila Amy (modrá fenka), která nás přehlídla a běžela hned srovnat kluky, kteří si zrovna hráli. Až když přeprala kluky, běžela se pomazlit konečně i k nám. Malá velitelka Amynka nezapře maminku ani tatínka. A konečně Růženka Abigail. Krásná holčička s překrásnou záplavou dlouhé a husté srsti. Klidná, milá, empatická a vstřícná. Taková byla Růženka. Sice byla od porodu nejmenší, ale všechno statečně dohnala a svou velikostí konkurovala i klukům. Je to krásný vyrovnaný vrh a já jsem na miminka moc pyšná.
Coudík se o drobotinu moc nezajímal, spíš se věnoval Corynce a strašil sousedovic psa. V nestřežené chvilce skočil Plachým do jezírka, tak ho pan Plachý s Corynkou vzali vykoupat do Bečvy. Užily jsme si skvělé dny v super společnosti. Touto cestou chci ještě poděkovat Aylinčiným paničkám za všechno, co pro nás dělaly a manželům Plachým za péči, kterou miminkům a Corynce věnovali.
Fotky najdete v sekci ŠTĚŇATA a GALERIE.

18. 6. 2013 Nové fotky Babunky a Coudíka


10. 6. 2013 - Coudy má narozeniny
Coudík slaví 4. narozeniny. Přejeme mu ještě mnoho šťastných a zdravých let po našem boku.


8. 6. 2013 - KV Rokycany
Již tradičně jsme se zúčastnili výstavy v Rokycanech. Posuzoval pan Vondrouš. Coudík si odvezl Krajského vítěze a krásný posudek. V závěrečných soutěžích se probojoval do užšího výběru asi 10 psů. Bramborka si odvezla Vítězku třídy. Byl to krásně strávený den v kruhu našich přátel.

11. 6. 2013 - Jantarové srdce => 6. a 7. týden
Za posledních 14 dnů miminka hodně povyrostla. Maminka je stále sem tam přikrmí. Moc děkuji budoucím páníčkům za jejich zvídavost a pečlivou přípravu. Už se moc těším a se štěňátky strávíme nějaký čas. A ten čas se blíží. Za fotky děkuji Arance Pláškové. Najdete je pod Štěňaty.

7. 6. 2013 - Pepinka čeká štěňátka
Dnes k nám dorazila skvělá zpráva. Ultrazvukové vyšetření potvrdilo, že Clou Josefa Arebred (Rosaceeen Eleocharis x Kiyara vom Welland) zvaná "Pepinka" je březí. Už od krytí bylo všechno na dobré cestě. Narození štěňátek očekáváme kolem 17. července. Pepinka je na sebe velice opatrná, pořád pospává a teď momentálně trpí trošku nechutenstvím, ale to za pár dní přejde. Má tu nejlepší péči a je moc spokojená. Věřím, že z ní bude skvělá máma.


28. 5. 2013 - Jantarové srdce => 5. týden
Miminka už tráví nějaký čas venku. Povahově začíná být každé jiné. Mají za sebou i první návštěvy nových majitelů. Za některé fotky moc děkuji manželům Hanzarovým. Najdete je pod ŠTĚŇÁTKA LEONBERGERŮ.

21. 5. 2013 - Jantarové srdce => 4. týden
Štěňátkům jsou 4 týdny a začínají 5. týden svého veselého života, ale nepředbíhejme. Během 4. týdne se naučila papat z mističky a šlo jim to vskutku skvěle. Co se týká jídla, tak neznají bratra. Všechna do jednoho si snaží nacpat bříško, jak jen můžou. Maminka s tatínkem se v jídle zrovna nezanedbávají, tak miminka mají vysoký předpoklad, že jim touha po obžerství zůstane :) Už mají i předvybrané nové domovy a páníci se jich nemůžou dočkat. Také více času věnují hrám a zkoumání většího teritoria. Průběžné vážení můžete sledovat na www.jantarovesrdce.cz. Fotky jsme přidali do sekce ŠTĚŇÁTKA.

16. 5. 2013 - Krytí Pepinky
Na toto krytí jsme se tešili velice dlouho. Clou Josefa Arebred (Rosaceeen Eleocharis x Kiyara v. Welland) zvaná Pepinka je klidná holka, která se s ničím netrápí a všechno bere zásadně s nadhledem. Dále je úžasně vyrovnaná, nekonfliktní, hravá, mohutná a v jídle není vůbec vybíravá. Pepinka má výrazně silnou kostru s mohutným hrudníkem a vlastně vyrostla do velkých rozměrů celá. Více info na www.arebred.estranky.cz.
Když k nám přijeli, zdálo se mi, že se Pepinka trochu stydí. Coudík se s feňulkou lehce pozdravil a hned se utíkal přivítat s páníky Pepky, které moc dobře zná. Pepinka po chvilce ukázala Coudíkovi pár zoubků, zamručela a to chlapečka rozparádilo do nepříčetnosti. Coudy na nevěstu naskočil, aby jí ukázal, proč vlastně přijela, seskočil a čekal. Pepinka si s ním okamžitě začala hrát a lítat. Pak si oba lehli k misce s vodou pod magnolii a koukali na nás, proč na ně tak "netrpělivě" zíráme (hlavně já). Coudy dlouho ležet nevydržel a Pepinku si zvedl chytrým způsobem. Opět na ní naskočil a v mžiku oka byli svázaní. Pepka jako prvnička se chovala bravurně. Jakmile zjistila, co má dělat, tak všechno zvládala sama jen s pomocí Coudíka. Holčička se nám do ženicha asi zamilovala, protože ty její pohledy byly jako z červené knihovny. Krytí tudíž proběhlo hladce a v krátkém časovém intervalu (cca. 20 minut). Doufáme, že tato láska nezůstane bez následku. Fotky najdete v Galerii. Kyptovi jsou skvělí a ochotní lidé a já jsem ráda, že jsme u nich mohli krýt. Díky za všechno :)

13. 5. 2013 - Jantarové srdce => 3. týden
Miminka byla odčervena a zvládla to bez obtíží. Jsou zvědavější, hravější, a tak Corynka se při hlídání víc nadře. Začínají reagovat i na zvukové podněty. Mám z nich velkou radost, protože všechna míma mají silné široké kostry. Mají hodně huňatou srst, která se jim začíná probarvovat. Tatínka mi zatím nejvíc připomíná bílý pejsek, který to s aktivitou očividně moc nepřehání. Jeho nejoblíbenější poloha je na zádíčkách nebo u struku. Zkrátka celý Coudík v jeho věku. Fotky v sekci Štěňátka.

6. 5. 2013 - Jantarové srdce => 2. týden
Štěňátka neustále spí a papají. Nicméně už otevírají očíčka a snaží se o první opravdové krůčky. Někteří jsou na tom výtečně i s koordinací, takže jim jde chůze na jedničku. Fotky najdete v sekci Štěňátka

5. 5. 2013 - CACIB Praha
Vydali jsme se s Coudíkem na mezinárodku do Prahy. Posuzoval pan Janda, který s detailním posouzením moc nešetřil. Zato hodně šetřil se zadáváním čekatelství. Coudíka tentokrát výstava vůbec nebavila a já raději hodila flintu do žita než abych ho nějak nutila do uspokojivého předvedení. Dokonce si lehl v kruhu při posuzování soupeřů, což nikdy nedělá. Asi na něj leze jarní únava :) Nicméně jsme získali známku výborná a 3. místo. Posudek a fotky snad dodám později. Nějak mě totiž zradila technika. Odešel mi hardisk u notebooku, kde jsem měla všechny nahrané fotky a skenner taky zlobí :(

30. 4. 2013 - Jantarové srdce => 1. týden
Štěňátka výborně prospívají. Neustále spinkají a pořádně papají. Zatím to vypadá, že budou pažravky po rodičích. No a samozřejmě vesele přibírají. Už více než zdvojnásobili váhy. Corynka se od nich nechce ani hnout a je z nich celá naměkko. Chovatelé o všechny pečují na jedničku a já jim touto cestou opět moc děkuji. Fotky v sekci Štěňátka.

26. 4. 2013 - Coudyho DNA
Dnes dorazil Coudíkův DNA profil. Certifikát je k dispozici na vyžádání.

23. 4. 2013 - Tak jsme tady
Dnes ve večerních hodinách přivedla Corynka na svět 2 kluky a 2 holčičky. Porod měl hladký průběh a Corynka s mrňaty jsou zdraví. Je až neuvěřitelné, v jaké pohodě všechno Corča zvládá. Věřím, že štěňátka budou touto "lehkostí" vybavena také, protože co se v mládí naučíš.....Teď už jen zbývá všem přát, aby našla ty nejúžasnější páníky. Jsme na všechny moc pyšní a už se těším až si je s Coudíkem pojedeme pomazlit.
Dnešní den také patří vzpomínce na naší první velkou dámu - hovawartku Airin, která se narodila před 15 lety. Bohužel s námi již 4 roky není.
Také u nás byla na krytí Ewa.

20. 4. 2013 - Klubová výstava KCHL
Klubovka se opět konala v Mladé Boleslavi. Tentokrát se jí zúčastnilo kolem 130 leonů a posuzovali tři rozhodčí. Od začátku jsem byla zvědavá na dánského specialistu J. Hansena (CHS Khaimas'), který nakonec posuzoval psy. Coudík nastupoval v početné otevřené třídě. Podezírám ho, že si na klubovky a speciálky předobjednal 5. místa a opět končil s bramborovou medailí. Fenky posuzoval P. Řehánek. Babunka nastupovala se svou mladou handlerkou, která jí předvedla přímo ukázkově. Nakonec vybojovaly známku výborná a krásné osmé místo ve velké konkurenci. Když už jsme měli přihlášené oba, ta jsem si řekla, že se musíme zúčastnit i odpoledních soutěží. Klárka v soutěži Mladý kynolog vybojovala 2. místo (Řehánek). Babunka s Coudíkem se stali Nejkrásnějším párem pod taktovkou pana Hansena. V nej chovatelské skupině obsadila Leon Bohemia 3. místo (Řehánek). Byl to pro nás den velice úspěšný. Více v jejich výstavních tabulkách.
BOB - Khaimas' Christmas Nanog
KV pes - Paddy's Paquino v. Löwengarten
KV fena - Dayron Bohemia Qwerty (její první výstava)
Nejkrásnější pár - Cipísek Coudy a Baboo Grace Leon Bohemia (naše první účast)
Nejlepší chovatelská skupina - Psia Psota
Nejlepší plemeník - Bergan Bohemia Qwerty (první účast)


19. 4. 2013 - Nové fotky Babunky a Coudíka


10. 4. 2013 - Štěňátka budou
Corynka byla na druhém ultrazvuku, jelikož se majitelé chtěli ujistit, že miminka nevstřebala. No, nevstřebala a my se tak můžeme těšit na Coudíkovo první prcky. Paní veterinářka napočítala minimálně 6 štěňátek a podle ní by se měla narodit už na konci příštího týdne (cca. 20. 4.). Corynka v těhotenství ujíždí na zelenině a ovoci, které by mohla spořádat doslova tuny. Dále papá všechno, co má přelité vývarem, tudíž nechutenstvím ani moc netrpí. I když dle majitelů papá málo, protože její apetit před těhotenstvím neznal mezí. Nicméně já jsem šťastná, že Corča zatím všechno zvládá bez obtíží a s úsměvem. Jsem přesvědčená, že bude ohromná maminka. Tak jako milovala Coudíka, bude milovat i své mrňky. Už se těším až si jí i její ratolesti opět poňuchňám.
Touto cestou bych chtěla poděkovat všem zájemcům o štěňátka. Stále se vybírají vhodní majitelé a stále není nic ztraceno a miminko se může dostat právě k Vám.


26.3.2013 Coudy bude tatínek
Ultrazvukové vyšetření potvrdilo, že je Corynka březí. Štěňátka by se měla narodit kolem 24. dubna. Nastávající maminka se má dobře a všichni už se na mrňata těšíme. Jestli máte zájem o štěňátko z tohoto spojení, kontaktujte Ondru Plachého (ondrulin80@gmail.com nebo 725 619 355). Miminka půjdou jen do spolehlivých a milujících rukou, které ocení trvalý kontakt s chovatelem a se mnou. Budoucím páníčkům ochotně se vším pomůžeme. Případné dotazy ráda zodpovím. Více v sekci Štěňata a více fotek najdete v Galerii.
26.3.2013 - Nové fotky Babunky a Coudíka

2.3.2013 - Štěňata Skotského teriéra
V chs Arebred jsou ještě volná štěňátka skotíků ihned k odběru. Na své nové páníčky čekají dva pejsci (oba pšeničné barvy) a dvě holčičky (pšeničná a žíhaná). Jsou veselá, hravá a výborně socializovaná. Více info na tel. 608 943 031 nebo na webu: www.arebred.estranky.cz.


24.2.2013 - Krytí Cory
Ve dnech 19. - 23. 2. u nás byla na návštěvě překrásná nevěsta Cora Myslibořické polesí (Quinto v. Nonnenwald x Belys Sen rodiny). Corynka je veselá, hravá, žravá, bezstarostná a velice přizpůsobivá holka, zkrátka takové věčné štěně. Její vzhled je mimořádně líbivý. Konstitučně mi hodně přípomíná Babunčinu a Coudíkovu matku. Corynce padl Coudík do oka a hned mezi nimi vznikla silná nehynoucí láska. Samotné krytí se konalo 21. a 22. února. Akt lásky probíhal tak, že jsme pesanům nechali "soukromí" a sledovali je z povzdálí. Musím teda říct, že by s nimi příroda rozhodně nevymřela. Oba byli zcela samostatní. Nakryto jsme měli během půl hodiny. U překrytí už jsem byla sama. Coudík mi naznačil, že Corču zvládne sám a že jim mám dát prostor. Měla jsem tak dostatek času na focení. Všechno probíhalo podle stejného scénáře z předešlého dne - 10minutová předehra, hodně rychlé svázání, 15minutová plavba spermií. Jsem moc ráda, že se toto krytí zdařilo bez jakékoliv lidské pomoci a mohla jsem tak vidět, jak to v přírodě asi chodí. Coudy při krytí bezvadně komunikuje a vždycky si řekne, když chce fenku přidržet. Moc dobře ví, co se od něj očekává. Je zkrátka úžasný. Více fotek Corynky najdete na jejím webu www.jantarovesrdce.webnode.cz. O štěňátka očekáváme velký zájem, tak doufáme, že se za měsíc dozvíme radostnou zprávu.


10.2.2013 - Nové fotky Babunky a Coudíka

1.2.2013 - Sono Aylin
Dnešní ultrazvukové vyšetření u Aylin potvrdilo, že štěňátka nečeká. Při krytí-nekrytí se zázrak nestal, s čímž jsme počítaly. Je mi to líto, protože by se u nich měla miminka velice dobře. Bylo mi ale ctí se s Aylinčinýma paničkama setkat, protože patří mezi lidi, kteří se v dnešní době někam ztrácí. Děkujeme vám za všechno, děvčata!

17.1.2013 - Nové fotky Babunky a Coudíka


1.1.2013 - Krytí Aylin
Na Silvestra k nám zavítala překrásná slečna jménem Aylin z Paskovského panství (Aramis Lony z Vyšehořovic x Apolenka Žluté srdce). S Coudíkem se už jednou viděla, když na podzim přijela na zásnuby. Ájenka je slušně vychovaná, vyrovnaná, klidná, ale zárověň také veselá, hravá a totální blázen do vody. Její paničky by za ní položily i život, jen aby se měla královsky. Výškově a váhově se řadí mezi středňačky. Miminka by vyrůstala v láskyplných rukou, obklopená přírodou a lesní zvěří. Další informace najdete na www.zvalasskychathen.cz. Vzhledem k problémům s vyšetřením progesteronu byla Aylinka v době krytí na horní hranici oplozeníschopnosti a už ne tak povolná, tudíž štěňátka z tohoto spojení moc neočekáváme. Na konci ledna uvidíme, jestli se náhodou nedějí zázraky. Musím velice pochválit Coudyho, který se nenechal chováním feňulky odradit. Choval se velice zkušeně a člověk by si, díky němu, připadal tak trošku navíc a odstrčený:) Přikládám pár fotek krásné nevěsty.


NOVINKY ROKU 2012: ZDE >>>


© fefi design 2009
www.cernohubova.com